82 kolíčků na obličeji

9. května 2022

REKORDY: 82 kolíčků

82 kolíčků na obličeji - nový český rekord.

V Pelhřimově se představil okolíčkovaný kluk-rekordman.

Do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit míří nejen jeho návštěvníci, ale i samotní rekordmani. Zatímco v minulých dnech přibyly do expozice takové unikáty jako replika bitevní lodi Bismarck z 85 302 mincí či jeden z kostýmu z filmového Vinnetoua (od majitele největší sbírky těchto artefaktů), dnes se ve městě rekordů objevil s poněkud recesnější záležitostí 12letý Marian Blaha, kterého k jeho úsměvnému zápisu do České knihy rekordů inspiroval jakýsi Portoričan. Na konto jeho světového rekordu si Marian dokázal na svůj obličej připnout 82 kolíčků na prádlo. Jeho tvář tak i před zraky jeho rodičů a sourozenců na pár chvil zcela zmizela pod nánosem kolíků. Přítomní návštěvníci muzea rekordů, kteří mohli pokusu přihlížet, žasli (byť s úsměvem na rtech). Chlapec tak vytvořil pod dohledem komisařů z Agentury Dobrý den rekord český, na který podle svých slov trénoval 2,5 měsíce a který se údajně bude snažit v budoucnu i vylepšit.

Zkrátka rekordmany se mohou stát nejen vrcholoví sportovci, zruční řemeslníci, siláci či akrobaté, ale i ti, kteří se soustředí na disciplínu, která může působit legračně. Ale přiznejme si: to okolíčkování obličeje jistou dávku sebezapření (ale i systematičnosti) vyžaduje!

Mnohem větší várku českých NEJ… může zájemcům přinést nejen prohlídka expozic pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit, ale i tradiční festival, jehož 32. ročník pod názvem Pelhřimov – město rekordů vyvrcholí 11. června na tamním Masarykově náměstí.

Zdroj: Agentura Dobrý den.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum