Přeskok automobilem přes letící letoun

28. ročník festivalu PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ 8. a 9. června 2018

Jedna z akcí s nejdelší tradicí na Vysočině a jediná svého druhu ve střední Evropě přinese v tradičním termínu (2. víkend v červnu - pátek a sobota) desítky nových rekordů, rekordní sraz psů - Kavalír King Charles Spaniel, setkání s řadou stávajících rekordmanů i spoustu dobré muziky (např. Xindl X) a bude oslavou lidské činorodosti, nápaditosti a umu českých lidí. Oceněni budou jako každoročně Rekordmani roku, přičemž jednu z nadčasových cen nazvanou Světové unikáty z České knihy rekordů převezme Marek Rejman a s ním i Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorii unlimited - freestyle, a to za společný nevídaný rekord, který je vskutku světovým unikátem.

Výpis z České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov

Přeskok automobilem přes letící letoun

Marek Rejman z Prahy zorganizoval světovou premiéru přeskoku automobilu přes letící letoun. Sám usedl za volant sériového vozu Mini Cooper a jízdou za pomoci 2 ramp o výšce 4 m, vzdálených 12 m od sebe, přeskočil přes akrobatický letoun pilotovaný Martinem Šonkou. Přeskok se uskutečnil ve finském městě Lappeenranta.

Skok auta přes letící letadlo

Marek Rejman tak jako první člověk na světě přeskočil v osobním automobilu letící letadlo. Spolu s Martinem Šonkou uskutečnili do té doby nemyslitelný nápad. Nejnáročnější na celém činu bylo načasování. Jak načasovat a vyzkoušet něco, co ještě nikdo na světě neuskutečnil? Aby mohl pilot Martin Šonka podletět pod letícím autem, potřeboval dostat auto minimálně 9 metrů vysoko nad zem a mít alespoň 2 metry na straně každého křídla. Parametry pro postavení a nájezd na rampu vypočítal jistý profesor Západočeské univerzity. Nejsložitější úkol ovšem byl na řidiči Marku Rejmanovi (který skákal v obyčejném sériovém autě), a to načasovat nájezd na rampu, aby se při skoku setkal ve vzduchu s letícím letadlem.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum