Jiří Suchý byl uveden do Rekordmanské síně slávy

Jiří Suchý, je již přes 6 desetiletí, hlavní protagonista divadla SEMAFOR. V pondělí 13. července 2020 byl v Pelhřimově nejen zapsán do České knihy rekordů, ale hlavně uveden do Rekordmanské síně slávy.

Ke svému rekordmanství obdržel certifikát: Rekordman roku a Rekordmanská síň slávy. Českou knihu rekordů. A nakonec Tančící lahev - pivní lahev protažená unikátní technoogií.

Jiří Suchý přebírá ocenění

Pan Jiří Suchý si díky k tomu, že letošní festival Pelhřimov - město rekordů nemohl vzhledem k všeobecně známým vládním opatřením proběhnout, přijel do Muzea rekordů v Pelhřimově teprve nyní převzít titul REKORDMAN ROKU v kategorii: Rekordmanská síň slávy.

Na oficiální listině a v České databance rekordů je zapsán takto:

Nejdéle autorem, ředitelem, hercem, zpěvákem, skladatelem, textařem a režisérem vlastního autorského divadla.

Jiří Suchý, narozen 1. října 1931, držitel Medaile Za zásluhy II. stupeň, Řádu T.G.M., Ceny Thalie, hudební ceny Anděl, literární Ceny Jaroslava Seiferta (uděluje Nadace Charty 77), titulů doctor honoris causa Univerzity Palackého v Olomouci a JAMU v Brně, je spoluzakladatelem a nepřetržitě již déle než 60 let ústřední osobností divadla (založeno 1959), pro které napsal (nebo je spoluautorem) 125 divadelních děl (104 hudebních komedií a 21 komponovaných písničkových pořadů), z nichž první s názvem Člověk z půdy mělo premiéru 30. října 1959, to zatím poslední (Kdo jinému jámu kopá, toho píseň zpívej) 26. dubna 2019.

Jiří Suchý

Některá představení divadla Semafor byla navíc zaznamenána televizí, vznikly i rozhlasové verze her a některé byly převedeny do filmové podoby. Jiří Suchý je rovněž autorem řady grafik spojených s plakáty, programy či scénou mnoha semaforských představení. Nemálo písní autorské dvojice Suchý - Šlitr, pocházejících z těchto her, si po desetiletí žije svým vlastním životem, hraje se mimo divadlo a prakticky zlidovělo.

Pan Suchý předal do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit (do budoucí Rekordmanské síně slávy) jako připomínku své osoby motýlka, oblíbené zlaté pero a kravatu s věnováním a podpisem: Muzeu rekordů v Pelhřimově. S úctou, srdečně a rád Jiří Suchý.

Motýlek, zlaté pero a kravata od Jiřího Suchého

Sám Jiří Suchý na oplátku dostal od Agentury Dobrý den dort v podobě certifikátu Rekordmanská síň slávy se svými fotografiemi.

Dort v podobě certifikátu Rekordmanská síň slávy

V minulosti do REKORDMANSKÉ SÍNĚ SLÁVY byly kromě Karla Gotta (nejvíc cen popularity) či hokejisty Jiřího Holíka (nejvíc zápasů v národním dresu) uvedeny na festivalu Pelhřimov - město rekordů významné osobnosti a instituce: Martina Sáblíková, cestovatelé Hanzelka - Zikmund, manželé Zátopkovi, Divadlo Spejbla a Hurvínka...

Fotogalerie:

Jiří Suchý, je již přes 6 desetiletí, hlavní protagonista divadla SEMAFOR. V pondělí 13. července 2020 byl nejen zapsán do České knihy rekordů, ale hlavně uveden do Rekordmanské síně slávy...>>>


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum