PRAHA: Muzeum rekordů na veletrhu Svět knihy

22. září 2021

PRAHA: Muzeum rekordů na veletrhu Svět knihy

Čokoládový Alfons Mucha, roboti i obří tužka v putovní expozici Muzea rekordů na veletrhu Svět knihy 23. - 26. září 2021. Výstaviště Praha – Holešovice, číslo stánku P 104.

Muzeum rekordů představí na veletrhu Svět knihy Praha „čokoládového Alfonse Muchu“! Ukázky obrazů jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarníků dokázaly z potravinářských hmot stvořit studentky Střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky. Jejich díla po zásluze získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili na mezinárodní soutěži CULINARY WORLD CUP 2014 v Lucemburku. Další zajímavostí bude robot Pepíno, kterého vystavíme ku poctě bratří Čapků. Ti před 100 lety vymysleli pro divadelní hru R.U.R. slovo robot, které se poté celosvětově rozšířilo a včlenilo do ostatních jazyků.

Pepínovu výrobu inspirovala robotí slečna Matylda, která pomocí autostopu dokázala za 7 dní najezdit po České republice 1718 km a v současné době putuje na výstavu EXPO DUBAI 2020. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet kreslení dvoumetrovou dřevěnou tužkou nebo využít fotokoutek s největším rámem vyrobeným z papírových ruliček. Putovní expozici pelhřimovského Muzea najdete od 23. do 26. září na stánku číslo P 104 na Výstavišti v Praze – Holešovicích, kde vám též s předstihem představíme stránky nového (již sedmého) vydání České knihy rekordů.

Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit - Pelhřimov.

PRAHA: Muzeum rekordů na veletrhu Svět knihy

PRAHA: Muzeum rekordů na veletrhu Svět knihy.


 
 
 

Před výstavou Svět knihy

Pelhřimov, Kojčice u Pelhřimova, A SPŠ a SOU Pelhřimov společně s muzeum rekordů na veletrhu svět knihy Praha.

PRAHA: Muzeum rekordů na veletrhu Svět knihy.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum