Symboly české státnosti

7. října 2021

Rekordní - Symboly české státnosti

5. října 2021 byly v Pelhřimově představeny rekordní symboly české státnosti: Svatováclavská koruna. Prezidentská standarta. Dort s českými lvy. Korunovační jablko.

Rekordní symboly české státnosti jsou vyrobeny z čokolády a cukrářských modelovacích hmot a jsou součástí Největší mezinárodně oceněné kolekce výrobků cukrářské artistiky. Studenti Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka vytvořili v průběhu uplynulých let 21 uměleckých děl, která následně získala 8 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí na světových gastronomických olympiádách v Erfurtu a Stuttgartu a Světových pohárech cukrářů v Lucemburku.

Rekordní kolekce: Svatováclavská koruna byla vytvořena v roce 2018 pro soutěž v Lucemburku. Pro stejnou mezinárodní soutěž byla vytvořena i prezidentská standarta. Taktéž v roce 2018 vznikl, pro národní soutěž cukrářů, dort s českými lvy. Jako poslední součást kolekce, vzniklo letos korunovační jablko.

Představení rekordu na tiskové konferenci. Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka: Ředitel: Mgr. Petr Jaroš. Zástupkyně ředitele: Ing. Ladislava Kocourková. Bývalá žákyně a nyní učitelka odborného výcviku: Aneta Růžková - autorka mnohých děl. Agentura Dobrý den: Miroslav Marek, Luboš Rafaj, Ing. Josef Vaněk. Město Pelhřimov: Místostarosta Zdeněk Jaroš.

Všechny tyto sladké rekordní předměty si můžete prohlédnout v Pelhřimově, kde zůstávají zapůjčeny. Jsou symbolicky umístěny od 5. října, den narozenin prvního českého prezidenta Václava Havla, v pátém patře Jihlavské brány, naproti třímetrovému modelu Pražského hradu.

Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka je v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově, konkrétně v Jihlavské bráně, zastoupena již od roku 2008 čokoládovým zámkem: Chaumont na Loiře. Tento zámek získal zlatou medaili na světové gastronomické olympiádě IKA v Erfurtu.

Navštivte Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově - https://www.dobryden.cz/muzeum-rekordu-kuriozit-pelhrimov/

Foto a video 5. října 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Symboly české státnosti

5. října 2021 byly v Pelhřimově představeny rekordní symboly české státnosti: Svatováclavská koruna. Prezidentská standarta. Dort s českými lvy. Korunovační jablko.

Foto a video 5. října 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum