Český den s českými vlajkami

27. října 2017 - zdroj Agentura Dobrý den

V sobotu 28. října 2017 - je státní svátek. 99. výročí vzniku naší republiky. Významný den! A za rok velké výročí: 100 let od vzniku našeho státu.

Zapište se i Vy do České knihy rekordů, vyvěsme společně 28. října NEJVÍC ČESKÝCH VLAJEK.

Smysl akce není zdaleka jen v rekordu samotném, ale v upozornění na způsob trávení času v rámci státních svátků. Chtěli bychom, aby nešlo pouze o den volna, o den kdy se nejde do práce či do školy ... kdysi se o významných dnech konaly tábory lidu, v rámci kterých šlo o připomenutí přelomových okamžiků v historii našeho národa, o připomenutí významných osobností našich dějin. Připomínejme si je v pospolitosti i nadále! Dejme i navenek znát, že máme svátek. Buďme hrdí, je na nač! Vyvěšení vlajky v tento významný den budiž dobrovolné, ale berme tuto akci i jako jakousi sondu o tom, jací jsme...

Výzva směřuje k starostům obcí, ale i do školy, veřejných institucí, firem, spolků, ale zejména k jednotlivcům.

Věříme, že obce osloví s prosbou o vyvěšení vlajek své občany (popř. uspořádají akci, k níž jsme připraveni poskytnout "scénář-mustr" vycházející z již proběhnuvší vzorové akce v Putimově na Pelhřimovsku), že školy zorganizují společné malování vlajek s cílem, aby žáci a studenti pak vyvěsili svou českou vlajku i doma.

Rádi bychom, aby akce byla popudem ke vzniku pěkné tradice korespondující se zvyklostí např. skandinávských zemí vyvěšovat národní vlajku nejen o státních svátcích a nejen na veřejných budovách, ale během roku a i na soukromých objektech ... Jsou země, kde je běžné, že lidem vlají jejich vlajky na zahradách či domech, jsou v oknech - a to celoročně. Tamní lidé jsou hrdí na to, že jsou Švédi, Norové a tak dále. A také to tímto způsobem sdělují svému okolí.

I my máme být, nač hrdí! Tak buďme! Není toho málo, co Češi dali světu.

Vyvěsme vlajky !

Předloni jich při této příležitosti viselo v Muzeu rekordů a kuriozit za přispění mnoha občanů přes sedm set, loni padl v Putimově český rekord, když v obci s 265 obyvateli bylo 28. října vyvěšeno 1657 českých vlajek.

Kromě jiného to krásně vypadá - ty červenomodrobílé české zástavy! Přidejte se i Vy. třeba už letos ... a dejte nám o tom vědět! Vaše info a popř. foto rádi přívítáme na e-mailu : vlajky@dobryden.cz

Sledujte www.dobryden.cz

Český den s českými vlajkami - Vyskytná

Český den s českými vlajkami. Za dva dny ve Vyskytné namalovali 700 ks vlajek. Malovalo 40 dětí ze školy, předškoláci z mateřské školy a 32 dalších malířů, důchodci, maminky na mateřské a dokonce i jeden muž. První den to bylo trochu slabší to jsme namalovali 200 vlajek, ale druhý den to šlo jako po másle. Nejmladší malířce byly dva roky a malířovi tři. K 23. říjnu 2017 bylo namalováno přes tisíc vlajek.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum