Rekord ve vytrvalostním žonglování

27. března 2018 - Agentura Dobrý den a Miroslav Galko

Rekord ve vytrvalostním žonglování

Milan Roskopf vytvořil v Pelhřimově 26. března 2018 světový rekord ve vytrvalostním žonglování. Po dobu 2 minuty 57 sekund vydržel žonglovat se třemi klasickými bowlingovými kuželkami vysokými 38 cm o celkové hmotnosti 4,9 kg. Po celou dobu mu žádná kuželka nespadla na zem a pokus byl ukončen tak, že rekordman chytil všechny kuželky do svých rukou. Překonal tak původní světový rekord, který držel Američan Brian Pankey časem 2:28,90 minuty.

Milan Roskopf z Bratislavy je držitelem řady rekordů (viz níže) a zcela ojedinělým fenoménem v oboru silově-vytrvalostního žonglování. Tento nový sport spatřil světlo světa v r. 1996 na Slovensku a jde v něm o kombinaci vzpírání (posilování) a žonglování, což je jedna z mála činností, při níž jsou zapojeny obě mozkové hemisféry. Žonglování výrazně posiluje hlavně jeden z bodů mozku, corpus calosum. To je jediné místo, kde se obě mozkové hemisféry stýkají.

Milan ovšem dokáže jako jediný člověk na zeměkouli žonglovat se třemi 10kilogramovými ocelovými koulemi. Hned od prvopočátku existence sdružení s názvem Slovenská liga silovo-vytrvalostného žonglovania (tedy už 22 let) rekordman spolupracuje s pelhřimovskou Agenturou Dobrý den. I proto se Milan Roskopf rozhodl pokus o světový rekord provést v Pelhřimově, kde je oficiálně evidováno nemálo jeho vynikajících počinů, z nichž některé byly vytvořeny na festivalu Pelhřimov - město rekordů nebo na akcích pořádaných pelhřimovskými. Některé z nich jsou i světovými rekordy:

Žonglování s 10 kg koulemi na výdrž

Milan Roskopf vydržel žonglovat se třemi desetikilovými železnými koulemi po dobu 12,39 vteřiny. Rekordu bylo dosaženo v rámci programu 16. ročníku mezinárodního festivalu „Pelhřimov – město rekordů“.

Silové žonglování v běhu

Milan Roskopf dokáže se třemi pětikilogramovými vrhačskými koulemi žonglovat i v běhu. Rekordního výkonu dosáhl tím, že vzdálenost 100 m uběhl za 25,3 vteřiny při stálém žonglování. Bez přerušení žonglování takto doběhl do max. vzdálenosti 166,36 m.

Rekord ve vytrvalostním žonglování

Žonglování se třemi sekerami

Milan Roskopf dokázal udělat 53 nadhozů při žonglování se třemi sekerami, přičemž každá vážila 1,8 kg a její délka byla 70 cm. Rekordu bylo dosaženo na 20. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.

Žonglování se třemi motorovými pilami

Milan Roskopf zvládl na festivalu Pelhřimov - město rekordů udělat 18 nadhozů při žonglování se třemi nastartovanými motorovými pilami, přičemž každá z nich vážila 3,6 kg.

Vytrvalostní žonglování při chůzi

Milan Roskopf z Bratislavy urazil střídavě chůzí a během trasu vedoucí z Jihlavy až na festivalové pódium akce Pelhřimov - město rekordů (celkem 30,4 km), přičemž po celou dobu pokusu o rekord, který trval 4:53:30 hod, žongloval třemi míčky velikosti tenisáku. V průběhu pokusu měl rekordman pouze dvě krátké přestávky k doplnění tekutin. Míček mu spadl na zem pouze jedinkrát, a to 700 m před cílem.

Silově vytrvalostní žonglování

Milan Roskopf z Bratislavy vydržel žonglovat se třemi kovovými koulemi o hmotnosti 5 kg (celková zátěž 15 kg) po dobu 1:35,88 min. Čas byl měřen od okamžiku, kdy žonglér držící dvě koule v rukách pustil třetí kouli přidržovanou do té doby v klidové pozici mezi ramenem a krkem. Pokus byl ukončen ve chvíli, kdy rekordman při žonglování nezachytil jednu z padajících koulí. Rekordu bylo dosaženo pod dohledem komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den 4. září 2016 na hradě Devín v Bratislavě.

Žonglování hlavou dolů

Milan Roskopf, přilepen vteřinovým lepidlem podrážkami svých bot k dřevěné desce umístěné ve výšce přibližně 2,5 metru vydržel žonglovat hlavou dolů se třemi míčky po dobu 1:00,60 minuty. Rekordu bylo dosaženo na Masarykově náměstí v Pelhřimově před zraky přihlížejících diváků.

Vytrvalostní žonglování bowlingovými kuželkami

Milan Roskopf z Bratislavy vydržel žonglovat se třemi 38 cm vysokými kuželkami na bowling o celkové hmotnosti 4,9 kg po dobu 2:04 min. Pokus byl ukončen ve chvíli, kdy rekordmanovi spadla jedna z kuželek na zem.
Výkon byl do České databanky rekordů Agentury Dobrý den zaregistrován 12. listopadu 2017 v Kladně.

Rekord ve vytrvalostním žonglování

Rekord ve vytrvalostním žonglování.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum